AktualityArchitektúra a Mestské častiBudovyHotely a KasínaZaujímavosti

Bellagio

Hotel Bellagio

Info

  • Adresa: 3600 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109, Spojené štáty americké
  • Telefón: +1 888-987-6667

Ak sa vyšplháte na lasvegasku Eiffelovku v rezorte Paris, zbadáte priamo pod sebou na druhej strane ulice ohromný komplex v talianskom štýle, pred ktorým sa vyníma rozľahlé umelo vybudované jazero. A ak budete mať to šťastie, budete na ňom môcť pekne zvrchu obdivovať veľkolepú fontánovú show, jednu z tých najväčších na svete…

Bellagio sa radí k tým najluxusnejším kasíno-hotelom, na ktoré na lasvegaskom hlavnom bulvári narazíte. Tento klenot južného Stripu bol vystavaný tak, aby sa podobal rovnomennému severotalianskom mestečku rozkládajucemu sa na brehoch jazera Como.

Hotel Bellagio
Hotel Bellagio

Podoba je dovedená k dokonalosti: Bellagio má totiž tiež svoje jazero a rozhodne sa nejedná o nejaké bazénik, ale o vodnú plochu zaberajúce viac ako 32 000 m2. Na nej môžete každý deň sledovať jednu z najobľúbenejších show v meste, navyše úplne zadarmo.

Fontána pred hotelom Bellagio
Fontána pred hotelom Bellagio

Každý deň jazero roztancuje ohromujúce predstavenie fontán za dokonalého súladu svetiel a hudby. Počas veľkolepého divadla začujete známe piesne Pavarottiho, Bocceliho, Sinatru alebo Lionela Ritchiho. Na ne na jazere „tancuje“ viac ako tisícka vodných prúdov, ktoré počas svojho baletu dosahujú výšky viac ako 70 metrov.

Las Vegas-Bellagio
Las Vegas-Bellagio

Predstavenie sa koná každý deň od 15h do polnoci, cez víkend potom od 12 h do polnoci, v pravidelných tridsiatich alebo pätnásťtiminutových intervaloch. Najpôsobivejšia je show po zotmení, kedy sa navyše vodné prúdy rozžiari všetkými farbami.

Interier Hotela Bellagio
Interier Hotela Bellagio

Vodná show „O“

Fontánové show však nie je jediným vodným predstavením, ktoré sa v rezorte Bellagio odohráva. Už v roku 1998, kedy bol komplex slávnostne otvorený, sa tu uskutočnilo prvé vodné predstavenie súboru Cirque du Soleil s názvom „O“.

Dnes už sa jedná o skutočnú legendu medzi lasvegaskými show a tiež o jedno z tých najlepších predstavení, ktoré má tento obľúbený moderný cirkusový súbor vo svojom repertoári. Jeho domovom je prekrásne divadlo v Bellagiu s vodným javiskom obsahujúcim neuveriteľných 5,7 miliónov litrov vody. Na vode, pod vodou aj nad ňou predvádzajú akrobati, herci a tanečníci choreograficky dokonalé čísla, počas ktorých sa vám bude tajiť dych.

Vodná show Cirque du Soleil
Vodná show Cirque du Soleil

Na mieste dnešného rezortu Bellagio kedysi stávalo legendárne kasíno Dunes ovládané lasvegaskom mafiou. V roku 1993 bol tento podnik s veľkou pompou zbúraný a na scénu prišiel človek menom Steve Wynn, jedna z najslávnejších postáv lasvegaskej histórie. Mimo Bellagia v meste nechal postaviť či kompletne zrekonštruovať tiež známe rezorty Golden Nugget, The Mirage, Treasure Island, Wynn alebo Encore.

Casíno a hracie automaty Bellagio
Casíno a hracie automaty Bellagio

Inšpiráciu pre stavbu Bellagia čerpal Wynn z návštevy Talianska a chcel vtedy vybudovať ten najlepší hotel na svete. Uskutočnenie jeho sna ho stálo neuveriteľných 1,6 miliárd dolárov. Jednalo sa o najdrahšie hotel, ktorý bol do tej doby na svete postavený. Lasvegasku panoramu zdobia šmrnc talianskej elegancie už dlhých osemnásť rokov, hotel bol slávnostne otvorený v októbri roku 1998.

Izba v hotelu Bellagio
Izba v hotelu Bellagio

Bellagio je samo o sebe architektonickým skvostom. Pocítite to už vtedy, keď vás pohyblivé chodníky dopravia z ulice priamo do jeho útrob. Vnútri budete môcť obdivovať nádherné koberce, prepracované mozaiky z carrarského mramoru alebo elegantné schodisko.

Akonáhle vojdete do hotelovej lobby, zbadáte nad hlavou úchvatné umelecké dielo. Strop tu totiž zdobí oslnivá inštalácia zložená z viac ako dvoch tisíc farebných kvetov z fúkaného skla, z ktorých každý je úplným originálom. Dielo zaberá plochu 190 m2, nesie názov Fiori di Como a vytvoril ho umelec Dale Chuhuly.

Fiori di Como Bellagio
Fiori di Como Bellagio

Rezort v sebe skrýva tiež vyhlásenu umeleckú galériu, tzv. Bellagio Gallery of Fine Art, jediné miesto na lasvegaskom Stripu usporiadateľskej výstavy umeleckých diel. Tu môžete navštíviť krátkodobé putovne výstavy s dielmi tých najpoprednejších svetových umelcov.

V posledných rokoch tu bol vystavovaný treba súbor vybraných obrazov Claude Moneta, impresionisti a postimpresionisté na čele s Van Goghom alebo pop-artové portréty slávnych osobností od Andyho Warhola.

Bellagio Gallery of Fine Art
Bellagio Gallery of Fine Art

Kvetinový raj a luxusné nákupy

Okrem umeleckej galérie si môžete v Bellagiu prezrieť tiež botanickú záhradu s veľkým skleníkom v štýle Belle-Époque, tzv. Bellagio Conservatory Botanical Garden. Jej tvár sa mení niekoľkokrát do roka, podľa momentálneho ročného obdobia. Čakajú tu na vás omamne voňajúce kvetinové výstavy, na ktorých sú rôznofarebné kvety naaranžované do pôsobivých inštalácií, mozaík a obrazcov.

Bellagio Conservatory Botanical Garden
Bellagio Conservatory Botanical Garden

Pre milovníkov luxusných nákupov je Bellagio tiež tou správnou adresou. Miestne nákupná pasáž v talianskom štýle Via Bellagio ponúka tovar prvotriednej kvality v butikoch ako Hermès, Armani, Tifanny, Chanel, Prada alebo Dior.

Gastronómia

V rezorte nájdete samozrejme tiež početné možnosťou občerstvenia, od neformálnych reštaurácií, bufetov, barov a kaviarní až po opulentné reštaurácie ocenené michelinskou hviezdičkou. Najmä podniky s výhľadom na jazero a romantickom štýle nebudú vyhovovať každému rozpočtu.

Ak si chcete však dopriať skutočný gastronomický pôžitok a na peniaze nepozeráte, vyskúšajte reštaurácie Picasso alebo Le Cirque s jednou michelinskou hviezdičkou alebo reštauráciu Michaela Mina, ktorá sa pýši hneď dvoma.

Veľmi obľúbený je miestny Buffet at Bellagio, štýlový podnik so švédskymi stolmi, v ktorom zaplatíte pri vstupe prijateľnú cenu a potom už si môžete na tanier nakladať, čo hrdlo ráči. Funguje tu totiž obľúbený princíp „all you can eat“, teda „zjedz všetko, čo môžeš“.

Ak ste milovníci sladkostí, nemôžete minúť cukráreň Jean-Philippe Patisserie, ktorej dezerty sa umiestnili na popredných miestach v niekoľkých prestížnych cukrárskych súťažiach. Mimochodom v celom rezorte Bellagio sa priemerne pripraví neuveriteľných šestnásť tisíc kusov dezertov každý deň.

Reštaurácia Le Cirque
Reštaurácia Le Cirque

Hotelový prepych a raj pre milovníkov pokru

Ak vás zaujalo Bellagio natoľko, že sa vám z neho už vôbec nechce preč, môžete sa v ňom tiež ubytovať. V ponuke sú takmer štyri tisícky luxusných izieb a apartmánov, ktoré sú po mnoho rokov oceňované a jedny z najlepších ubytovacích kapacít na svete.

Počas svojho pobytu si budete môcť užívať okrem iného aj kúpeľe v stredomorskom štýle. A do kasína to samozrejme v Las Vegas nikdy nie je ďaleko, to v Bellagiu preslávilo predovšetkým obľúbené miesto hráčov pokeru, vrátane tých profesionálnych.

Miestnosť pre pokrových hráčov v Bellagio
Miestnosť pre pokrových hráčov v Bellagio

Súhrn a Ubytovanie

Luxusne dekorované izby sú vybavené satelitnou TV s plochou obrazovkou a elektronickými závesmi. K dispozícii tu máte mäkké župany, minibar a dokovaciu stanicu pre iPod.

V hotelovom wellness centre si môžete vybrať z ponuky rôznych procedúr alebo si môžete dopriať masáž vedľa jedného z 5 krásnych bazénov vo vnútornom dvore. Navštíviť môžete aj sviežu botanickú záhradu a galériu výtvarného umenia.

K dispozícii je vám celý rad reštaurácií vrátane luxusnej reštaurácie Michaela Mina. Stolovať pod holým nebom s výhľadom na fontánu môžete v reštaurácii Picasso. Reštaurácia Yellowtail vám ponúka moderné jedlá japonskej kuchyne. V hoteli nájdete aj luxusné butiky a nočný klub The Bank.

Konferenčné priestory sú k dispozícii.

Hotel Las Vegas Bellagio je situovaný necelých 5 km od medzinárodného letiska McCarran.

Las Vegas Strip je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o nákupynočný život a zábavu.

Podľa nezávislých hodnotení majú hostia túto časť destinácie Las Vegas v obľube.

Toto ubytovanie má jedno z najlepších hodnotení lokality v Las Vegas! Hosťom sa páči viac v porovnaní s inými možnosťami ubytovania v tejto oblasti.

Fotogaléria

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close