AktualityBudovyCestovanieHotely a KasínaZaujímavosti

Caesars Palace

Caesars Palace

Info

  • Adresa: 3570 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109, Spojené štáty americké
  • Telefón: +1 866-227-5938

Priamo v srdci Las Vegas Boulevard stojí jedna z najznámejších ikon mesta: obrovský honosný komplex s názvom Caesars Palace. Vládne v ňom majestátny duch starovekého Ríma. Mramorové sochy, cyprusy, fontány a servírky v rímskych tógach len podčiarkujú antickú eleganciu celého rezortu…

Rezort Caesars Palace
Rezort Caesars Palace

Lesk komplexu Caesars Palace je synonymom pre Las Vegas. Jedná sa o prepychový hotel, kasíno, miesto s početnými možnosťami občerstvenia, michelinskými reštauráciami, luxusnými butikmi alebo napríklad prekrásnymi kúpeľmi. Majitelia herní, nočných klubov a kasín z celého sveta dávajú svojim podnikom meno „Caesars Palace“, aby im dodali nádych luxusu. Skutočný Caesars Palace však zostáva iba jeden a rozhodne stojí za návštevu.

Vnútri rezortu Caesars Palace
Vnútri rezortu Caesars Palace

Priamo z Las Vegas Boulevard sa k ohromnému palácu dostanete záhradami vyzdobenými rímskymi sochami a fontánami, tzv. Roman Plaza. Ešte než vojdete do komplexu, môžete navštíviť Bráhmovu svätyňu napravo od hlavnej fontány. Jedná sa o repliku obľúbené budhistické svätyne v Thajsku, v ktorej sa návštevníci môžu pomodliť alebo zanechať dary vo forme ovocia či kvetín.

Najstarší komplex a prvý tematický hotel v Las Vegas

Caesars Palace v Las Vegas-Bazény
Caesars Palace v Las Vegas-Bazény

Imperiálne prítomnosť Caesarovho paláca v Las Vegas sa datuje do roku 1966, je to teda jeden z najstarších hotelových komplexov v meste. Navyše ide o vôbec prvý tematický hotel vo Vegas, až po ňom začali vznikať napodobeniny starovekého Egypta, New Yorku, Paríža alebo Benátok.

Dnešná podoba komplexu pochádza z roku 2005 a vo svojej päťdesiatročnej histórii bol niekoľkokrát prestavovaný a tiež menil svojich majiteľov (oi. Hotelové reťazce Sheraton alebo Hilton). Vlastníkom dnešného hotela je spoločnosť Ceasars Entertainment, ktorá prevádzkuje aj ďalšie obľúbené rezorty v meste (napr. Paris, Planet Hollywood alebo Flamingo).

Hracie automaty v casíne Caesars Palace v Las Vegas
Hracie automaty v casíne Caesars Palace v Las Vegas

Koncertné hala Colloseum

V hoteli nájdete skutočne všeličo. Jeho najväčšou pýchou je okrem iného tiež jedna z najznámejších a najokázalejších koncertných hál v „meste hazardu“, tzv. Colloseum. Jej predchodcom bola iná koncertná sála, tzv. Circus Maximus Showroom, v ktorom vystupovali hviezdy svetového formátu ako napr. Cher alebo Diana Ross.

Koloseum v rezorte Ceasars Palace v Las Vegas
Koloseum v rezorte Ceasars Palace v Las Vegas

V tradícii slávnych mien pokračuje aj terajší Colloseum. K jeho presláveným účinkujúcim sa radí napríklad mág David Copperfield, Elton John, Rob Steward alebo Celine Dion, ktorá tu pravidelne vystupovala vo vlastnej show, vtedy najdrahšia v meste. Architektúra Collosea pripomína interiéry európskych operných domov, sála disponuje vynikajúcou akustikou a zmestí sa doň viac ako 4000 divákov.

Interier Kolosea v Caesars Palace
Interier Kolosea v Caesars Palace

Nákupy

Ďalším z miestnych highlightov je štýlová a prekrásne vyzdobená nákupná galéria Forum Shops s viac ako 160 butikmi, reštauráciami, možnosťami občerstvenia alebo napríklad vyhlásená čokoládovňa či zmrzlináreň. Z plejády obchodov sa ponúka také značky ako Louis Vuitton, Gucci, Guess, Hugo Boss alebo Christian Dior. Nájdete tu okrem iného najväčší obchod s hodinkami na svete, tzv. Tourneau Time Dome.

Nakupovanie v Caesars Palace
Nakupovanie v Caesars Palace

Na jednej z fontán sa každú hodinu koná veľkolepá show „Pád Atlantídy“ (Fall of Atlantis). Do Forum Shops sa dostanete priamo zo Stripu a nemusíte sa ponáhľať, je tu totiž otvorené nonstop.

Pád Atlantidy-Fall of Atlantis
Pád Atlantidy-Fall of Atlantis

Miestne hotelové izby patrí k najluxusnejším v meste. Tie najlepšie z nich majú k dispozícii vlastnú jedáleň, saunu alebo vírivku. A ak ste videli film Vo štvorici po opici, budú vám interiéry Caesars Palace dobre známe. Veľká časť filmu sa totiž nakrúcala priamo tu, hoci luxusné apartmány bolo vystavané v ateliéroch. Bolo však inšpirované skutočným izbou v Caesars Palace s názvom Emperor Suite, ktorý je vďaka popularite filmu často vypredaný.

Nielen hoteloví hostia môžu navštíviť tzv. Záhradu bohov (Garden of Gods), úžasnú zelenú plochu o rozlohe dva hektáre s fontánami, tromi bazénmi a svadobných kaplniek. V ponuke sú tiež kúpele v rímskom štýle Qua Baths & Spa s parnou miestnosťou, vodopády, fitness centrom alebo miestností s arktickým ľadom, v ktorej na vás budú padať suché snehové vločky.

Záhrada Bohov-Garden of Gods v Caesars Palace
Záhrada Bohov-Garden of Gods v Caesars Palace

Nočný život v Caesars Palace

Ste v Las Vegas, preto je samozrejmé, že ku komplexu patrí aj kasíno, respektíve tri rôzne kasína. Hlavnou z nich je jedným z najelegantnejších v meste. Jeho pracovníci a krupiéri sú oblečení v oblekoch zlato-čiernej farebnej kombinácie a servírky, ktoré vám prinesú drink, majú na sebe rímskej tógy.

V komplexe nechýba tiež niekoľko reštaurácií, niektoré z nich sú ovenčené michelinskými hviezdičkami. Mali by ste vyskúšať proklamovaný Hyakumi Japanese Restaurant and Sushi Bar. V ponuke tu majú na štyridsať druhov vynikajúceho sushi a sashimi a ďalšie typické japonské jedla.

Nobu Sushi Bar v Caesars Palace v Las Vegas
Nobu Sushi Bar v Caesars Palace v Las Vegas

Ak budete mať chuť vyraziť za nočnou zábavou, nájdete v Caesars Palace tiež niekoľko štýlových nočných podnikov, klubov a barov. Cleopatra ‚s Barge je pre zmenu vystavaný v štýle starovekého Egypta a jedná sa o bar v člne, ktorý sa pohojdáva na vodnej nádrži. V nočnom klube Pure sa zase údajne oslavujú veľké výhry v lasvegaských kasínach. Za návštevu stojí tiež pôsobivý bar Seahorse Lounge, v ktorého akváriu plávajú morské koníky.

Cleopatra 's Barge v Caesars Palace v Las Vegas
Cleopatra ‚s Barge v Caesars Palace v Las Vegas

Zhrnutie a Ubytovanie

Tento luxusný hotel s kasínom sa nachádza na bulvári Las Vegas Strip a ponúka reštaurácie vlastnené celebritami, nákupné centrum Forum Shops, exkluzívne wellness centrum a 7 bazénov. Všetky izby sú vybavené káblovou TV s plochou obrazovkou.Každá izba v hoteli Caesars Palace má súkromnú kúpeľňu (priamo v izbe) s bezplatnými toaletnými potrebami. Izbová služba je k dispozícii 24 hodín denne.

Navštíviť tu môžete viacero reštauračných zariadení vrátane reštaurácií Pub & Grill a Hell’s Kitchen šéfkuchára Gordona Ramsayho, Mr. Chow, Guy Savoy, Nobu a Mesa Grill šéfkuchára Bobbyho Flaya. Nájdete tu aj známu bufetovú reštauráciu Bacchanal Buffet s bufetom s 500 položkami či reštaurácie s neformálnou atmosférou ako Beijing Noodle No. 9.

V kasíne Palace si môžete zahrať poker, stolové hry a nechýbajú ani hracie automaty či stávky na dostihy a rôzne športy. Plávajúci salónik Cleopatra’s Barge ponúka špeciálne koktaily. Zabaviť sa môžete aj v nočnom klube Omnia.

Vo wellness centre Qua Baths & Spa nájdete bohatú ponuku masáží a kozmetických a telových procedúr. Čakajú tu na vás jedinečné wellness zážitky ako rímske kúpele s hydroterapiou či arktická ľadová miestnosť, kde na vás počas relaxácie na vyhrievaných lavičkách padajú vločky umelého snehu.

Las Vegas Strip je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o nákupynočný život a zábavu.

Podľa nezávislých hodnotení majú naši hostia túto časť destinácie Las Vegas v obľube.

Toto ubytovanie má jedno z najlepších hodnotení lokality v Las Vegas! Hosťom sa páči viac v porovnaní s inými možnosťami ubytovania v tejto oblasti.

Mapa

 

 

Fotogaléria

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close