AktualityCestovanieHotely a KasínaZaujímavosti

Golden Nugget

Kasíno a Hotel Golden Nugget

Info

  • Adresa: 129 East Fremont Street, Las Vegas, NV 89101, Spojené štáty
  • Otváracie hodiny: Otvorené nonstop
  • Telefón: +1 702-385-7111

Priamo v srdci starého centra Las Vegas, na hlavnej tepne Fremont Street, nájdeme kasíno Golden Nugget, jednu z lasvegaských legiend. Tento podnik si zahral v peknej riadke filmov odohrávajúcich sa v meste hazardu a navyše je jedným z najstarších dosiaľ fungujúcich kasín v Las Vegas.

Keď bol v roku 1931 v štáte Nevada zlegalizovaný hazard, začali tú herne a kasína vyrastať ako huby po daždi. Sedem rokov potom prišiel do Las Vegas muž menom Guy McAfee. Ten predtým zastával vysoký post na mravnostnom oddelení polície v Los Angeles, ale kvôli tomu, že mimo svojho zamestnania prevádzkoval niekoľko herní, musel zo svojho postu rezignovať.

Presídlil teda do Vegas, aby mohol rozbehnúť svoj biznis vo svete hazardu naplno. Krátko po svojom príchode začal spoločne s investorom Buckom Bainom s realizáciou veľkolepého stavebného projektu – kasína Golden Nugget.

Kasíno Golden Nugget
Kasíno Golden Nugget

Keď bolo kasíno v auguste roku 1946 za prítomnosti dvadsiatich tisíc pozvaných hostí slávnostne otvorené, jednalo sa o najväčší a najluxusnejší kasíno v meste. Neskôr ho vlastnili alebo v ňom mali podiely jedni z najvýznamnejších hýbateľov lasvegaských dejín. Patril medzi ne okrem iného Jackie Gaughan, Kirk Kerkorian alebo Steve Wynn, ktorý sa podielom v Golden Nugget stal čoby tridsaťjedenročný do tej doby najmladším majiteľom kasína v Las Vegas.

Golden Nugget rok 1946
Golden Nugget rok 1946

Dnes kasíno a hotel Golden Nugget patria spoločnosti Landry ‚s Restaurant Inc. Tá ho pred niekoľkými rokmi výrazne zrekonštruovala a pridala do neho tiež veľmi atraktívnu novinku: Bankomat, z ktorého si namiesto peňazí môžete „vybrať“ tehličku z pravého zlata alebo zlaté mince.

Keď už sme u zlata, jednou z najväčších atrakcií Golden Nugget je jeho zlatý kameň. A nie tak hocijaký, ale dokonca ten najväčší na svete. Jeho dĺžka je 46 cm a váži neuveriteľných 27 kg. V hoteli si ho patrične strážia a vystavujú ho za masívnym nepriestrelným sklom.

Zlatý kameň v kasíne v Golden Nugget
Zlatý kameň v kasíne v Golden Nugget

Tento zlatý poklad bol nájdený v osemdesiatych rokoch v Austrálii, údajne iba 12 cm pod povrchom zeme. Golden Nugget ho kúpil za jeden milión amerických dolárov a od roku 1981 ho vystavuje vo svojich priestoroch. Poklad svojím tvarom pripomína dlaň, preto nesie meno Hand of Faith, teda Ruka nádeje.

Atrakcie

Hand of Faith však v Golden Nugget nie je jediným magnetom pre návštevníkov. Najmä obdivovateľov podmorského života láka miestney bazén. Podľa CNN je jedným z najlepších hotelových bazénov v USA. Vybudovanie bazénového komplexu stálo 30 miliónov dolárov a hlavnou atrakciou najväčšieho bazéna je akvárium s názvom The Tank.

V nádrži s viac ako 900 000 litrami vody pláva niekoľko stoviek žralokov v piatich rôznych druhoch, vrátane žralokov tigrích, ktorí môžu dosahovať váhy až 160 kg. Okrem nich sa to tu hemží mnohými ďalšími druhmi exotických rýb, raje nevynímajúc. Akvárium je umiestnené priamo uprostred hotelového bazéna, takže môžete prakticky plávať bok po boku žralokov a ďalších morských živočíchov.

The Tank akvárium v Golden Nugget
The Tank akvárium v Golden Nugget

Najväčšou atrakciou bazéna je potom tzv. Shark Chute. Jedná sa o šmýkačku, ktorá vedie priamo stredom akvária. Môžete sa teda spokojne kĺzať a žraloky a ďalšie živočíchy budú pritom plávať okolo vás. Miestny podmorskí biológovia navyše usporadúvajú pravidelné exkurzie „Shark Tank Tour“, pri ktorých sa dozviete niečo viac o fungovaní akvária, kŕmenie žralokov a taktiež veľa zaujímavostí o týchto obávaných parybách.

Shark Chute v strede akvária v Golden Nugget
Shark Chute v strede akvária v Golden Nugget

Luxus a Kasíno

Až sa dosýta pokocháte zlatým kameňom aj žralokmy, môžete sa len tak prechádzať hotelom a obdivovať prepychový interiér s podlahami a stĺpy z bieleho mramoru, doplnky z pravého zlata, farebnými orientálnymi kobercami, či krištáľovými lustrami obliehaním z mahagónového dreva.

Zájsť si môžete do niektorej z mnohých hotelových reštaurácií, a ak ste milovníkmi nočného života, bežte si tiež zatancovať do miestneho klubu Gold Diggers alebo sa stavte na pohárik v Claude ‚s Bar. Hotel organizuje tiež koncerty, spravidla každý piatok, a to v koncertnej hale Rush Lounge.

Rush Lounge Golden Nugget
Rush Lounge Golden Nugget

Hotelové kasíno je obľúbeným podnikom ako pre návštevníkov mesta, tak pre miestnych obyvateľov. Rozkladá sa na ploche väčšej ako 3500 m2 a je tak najväčším kasínom v starom centre Las Vegas.

Vaša hráčskej chúťky tu budú dokonale uspokojené, nájdete tú veľkú pokerovú miestnosť a kasíno sa navyše preslávilo veľmi vysokými stávkami do hry.

Zhrnutie a ubytovanie

Ak sa chcete v Golden Nugget ubytovať, máte k dispozícii viac ako 2400 prepychových izieb.

Toto kasíno a rezort sa nachádza necelých 5 minút chôdze od pešej štvrte Fremont Street Experience v meste Las Vegas a ponúka vám vonkajší bazén, bar pri bazéne a salónik. V každej elegantnej izbe sú vám k dispozícii mäkké župany.

 

V každej izbe nájdete samostatnú kozmetickú časť oddelenú od vlastnej mramorovej kúpeľne a matrac typu pillow top. K dispozícii je vám tu 40-palcová káblová TV s plochou obrazovkou, biela posteľná bielizeň a luxusný drevený a kožený nábytok. Niektoré suity majú 2 vlastné mramorové kúpeľne alebo 2 káblové TV s plochou obrazovkou.

Relaxovať môžete na ležadlách na slnečnej terase pri bazéne alebo v hotelovej saune. V hotelovom kasíne nájdete hracie automaty a stoly. V kúpeľoch si môžete dopriať masáže. K dispozícii je vám aj služba čistiarne a služba concierge.

Na mieste nájdete 8 reštaurácií a kaviareň Starbucks. V elegantnej hotelovej reštaurácii Vic & Anthony’s sa podávajú prvotriedne steaky. Súčasťou hotela Golden Nugget je aj reštaurácia Chart House, ktorá vám ponúka stolovanie pri akváriu a čerstvé morské plody.

Bulvár Las Vegas Strip je vzdialený 4,8 km. Priehrada Hoover Dam sa nachádza 48 km od hotela a kasína Golden Nugget Las Vegas.

Toto ubytovanie má jedno z najlepších hodnotení lokality v Las Vegas! Hosťom sa páči viac v porovnaní s inými možnosťami ubytovania v tejto oblasti.

Toto ubytovanie má najlepší pomer ceny a kvality v Las Vegas! Hostia za túto cenu získavajú viac v porovnaní s inými možnosťami ubytovania.

Mapa

Fotogaléria

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close