AktualityZaujímavosti

Kasína v Las Vegas: Ako sa hrá v meste hazardu?

Nájdete tu celkom 75 kasín s ročnými zárobkami v rádoch miliárd dolárov.

Aj keď sa Las Vegas v posledných rokoch snaží zbaviť svojej nálepky mesta kasín a prezentovať sa ako miesto, ktoré má čo ponúknuť rodinám s deťmi, ako zábavný park pre dospelých alebo čoby špičkové konferenčné centrum, väčšina návštevníkov si ho rovnako spája a bude spájať s hazardom.

Aby tiež nie, v tomto meste, kde je trvalo usadených iba šesťsto tisíc obyvateľov, nájdete celkom 75 kasín s ročnými zárobkami v rádoch miliárd dolárov! Ako to v takom kasíne prebieha a na čo si dať pozor sa dozviete v nasledujúcom článku.

Cieľom je zdržať vás tu čo najdlhšie

Po dlhých pohyblivých chodníkoch sa behom okamihu dopravíte z rozpálenej ulice až do príjemne klimatizovanej ríše blikajúceho vzrušenie, z ktorej nie je ľahké uniknúť. A vedzte, že akonáhle už ste raz vnútri, majú kasína svoje rokmi osvedčené stratégie na to, aby vás vo svojich útrobách udržali čo najdlhšie.

Prvou zásadou je, že sú otvorené nonstop, 24 hodín denne a vstup je do nich zadarmo. A život, ten tu plynie inak ako vonku na ulici. S výhľadom z okna sa môžete rozlúčiť, rovnako tak hodiny nie sú súčasťou dekorácie miestnych salónikov. Hazard je tu totiž psychologicky podporovaný úplnou absenciou hodín a okien a vy tak ľahko stratíte prehľad o tom, aká je zrovna denná doba.

Používanie telefónu aj fotografovanie je v drvivej väčšine prípadov striktne zakázané a pre hráčov tu servírujú drinky a často aj drobné občerstvenie zdarma. Nejedného gamblera sa tak patričným množstvom alkoholu podarí primäť k tomu, aby v hre zotrval čo najdlhšie.

Kasíno v rezortu Ceasars Palace
Kasíno v rezortu Ceasars Palace

Odmeny pre hráčov: Tajomstvo členských klubov

Väčšina kasín často ponúka lákavá členstvo vo svojich kluboch, tzv. Slot clubs. Registrácia nových členov býva úplne zadarmo a členstvo väčšinou znamená, že za svoju hru zbierate body, ktoré potom môžete premeniť za tzv. Comps, najrôznejšie benefity.

Ich najbežnejšou formou je občerstvenie zdarma, zľavy na ubytovanie alebo vstupenky na rôzne predstavenia a show. Tých najaktívnejšich hráčov potom kasíno odmeňuje napríklad limuzínou k osobnej potrebe alebo poukazy na luxusný tovar. Niektoré kasína bývajú spojené do rôznych korporácií a človek tak môže zbierať body daného klubu na niekoľkých miestach.

Kasíno v Las Vegas
V Kasínach Vás budú obsluhovať aj pekné hostesky

Etiketa v kasíne: Oblečenie, prepitné a pravidlá pre sledujúcich

LasVegaské kasína sú oproti tým európskym značne benevolentné, čo sa týka oblečenia. Do kasína v monackom Monte Carle by vás rozhodne nepustili v roztrhaných džínsoch, avšak do kasín v americkom meste hazardu môžete prísť prakticky v čomkoľvek.

Dress-code platí jedine v salónikoch pre exkluzívnu klientelu, kam sa medzi hráčov v oblekoch od Armaniho zrejme čoby púhy turista len tak nedostanete. Na druhú stranu aj v bežne prístupných priestoroch kasína samozrejme narazíte na dámy vo večerných róbach a ich náprotivky v smokingu. Ak teda zážitok z návštevy lasvegaských kasín chcete umocniť, berte ju ako spoločenskú udalosť a pribaľte si so sebou do kufra zodpovedajúce oblečenie.

Aj keď vám budú servírované nápoje zadarmo, je vhodné nechať prepitné servírke alebo čašníkovi, ktorý vám ich prinesie. Prepitné je v Spojených štátoch úplne bežnou záležitosťou a v kasínach to platí zrovna tak. Ak hráte pri stoloch, patrí sa v prípade výhry odmeniť prepitným tiež pracovníka, ktorý celú hru riadi.

Golden Nugget-o vašu zábavu sa postará množstvo krupierov a iný personál
Golden Nugget-o vašu zábavu sa postará množstvo krupierov a iný personál

Rovnako tak je v prípade väčšej výhry na hracích automatoch vhodné odmeniť osobu pracujúcu u automatov. Zvyčajná vyššie prepitné je 5-10% z vašej výhry. Prehreškom voči etikete kasína je sedieť tam, kde nemáte. U stolov, kde sa hrá poker alebo blackjack sú stoličky pre hráčov, nie pre pozorovateľov.

Ak chcete hru len sledovať, stojte za hráčom alebo po strane stola. Ak neviete, ako sa správne zachovať, nie je nič jednoduchšie než chvíľu sledovať ostatných sledujúcich alebo sa opýtať pracovníka kasína. V opačnom prípade Vám to vysvetllia páni z ochranky. 

Obmedzenia v kasíne

Aby ste si v Las Vegas mohli zahrať, musí vám byť najmenej 21 rokov. Mladší návštevníci mesta nemajú prístup na akékoľvek miesto, kde sa hrajú hazardné hry, ani v tom prípade, že nebudú hrať alebo sú v sprievode rodičov. Neustále pri sebe noste identifikačný doklad, jeho kontroly sú v kasínach časté.

Zároveň platí, že ak vyhráte väčšiu sumu, bude po vás kasíno k vyplateniu danej sumy požadovať väčšinou hneď dva identifikačné doklady oplatí sa pri sebe preto nosiť napríklad pas a občiansky, prípadne vodičský preukaz ale dávajte si pozor aby ste ho nestratili.

Obsluha v kasínach Las Vegas
Obsluha v kasínach Las Vegas

  Čo ak neviem hrať?

Ste vo svete hazardu úplný nováčik? Niet lepšieho miesta na zemeguli, kde si hru vyskúšať, ako práve v Las Vegas. A ak nepoznáte pravidlá hry, nevadí. Kde inde ako práve tu sa ich naučiť. Väčšina hier je navyše relatívne jednoduchá.

Pripraviť sa môžete nezriedka vo vašom hotelovej izbe väčšina lasvegaských hotelov má totiž pre svojich klientov k dispozícii tlačené pravidlá a tie väčšie hotely poskytujú prostredníctvom svojich televíznych kanálov tiež lekcie jednotlivých hier.

Veľká kasína ponúka lekcie hrania úplne zadarmo a v oficiálnom lasvegaskom informačnom centre môžete nájsť veľa učebných materiálov. A ak sa plánujete pripraviť na hazard vopred v pohodlí domova, nie je nič jednoduchšie než začať pred vašou návštevou hrať na internete.

Blackjack v Las Vegas
Medzi najpopulárnejšie hazardne hry patri vo Vegas Blackjack,Poker alebo Hracie automaty

Zlaté pravidlá hrania

Svet kasín pohltil nejedného návštevníka Las Vegas. Lákavé a atraktívne prostredie pôsobí na všetky vaše zmysly a ľahko v ňom stratíte hlavu. Majte preto na pamäti nasledujúce zlatá pravidlá hazardu:

  • Nikdy nehrajte tak, aby ste minuli viac, než si môžete dovoliť. Zlatú zásadou je stanoviť si vopred čiastku, ktorú chcete v kasíne minúť a držať sa jej, či už vyhrávate alebo prehrávate.
  • Nikdy sa nepokúšajte vyhrať späť vašu prehru. V roku 2017 lasvegaske kasína zarobili 10,6 miliárd dolárov. Je teda jasné, že majú oproti hráčom náskok.
  • Vždy pamätajte na to, že návšteva kasína je formou zábavy. Hrajte teda rozumne, bavte sa a vyčerpáte váš kasínový rozpočet, vydajte sa objavovať ďalšie lákadlá, ktorá mesto hazardu ponúka.

Tipy na atrakcie a iné veci ktoré zažijete v Las Vegas nájdete v našom Cestovateľskom Sprievodcovy Las Vegas

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close