AktualityBudovyMúzeáZaujímavosti

Národné múzeum organizovaného zločinu

MOB Museum

Info

  • Adresa: 300 Stewart Ave, Las Vegas, NV 89101, Spojené štáty americké
  • Otváracie hodiny: 9-22
  • Založenie: 2012
  • Prezident: Jeffrey A. Silver
  • Riaditeľ: Jonathan Ullman
  • Telefón: +1 702-229-2734
  • Web: www.themobmuseum.org

Múzeum Mob , oficiálne Národné múzeum organizovaného zločinu a vymáhanie práva , je múzeum histórie, ktoré sa nachádza v centre Las Vegas v Nevade. Otvorené bolo 14. februára 2012. Mob Museum sa venuje predstaveniu artefaktov, príbehov a histórie organizovaného zločinu v Spojených štátoch , ako aj akcie a iniciatívy orgánov činných v trestnom konaní na zabránenie takýmto zločinom.

Múzeum sídli v bývalej pošte a súdnom dvore v Las Vegas , ktoré bolo postavené v roku 1933 a je uvedené v Národnom registri historických miest . Múzeum sa nachádza na Stewart Avenue, dva bloky severne od ulice Fremont.

Stena Mafiánov v Mob MuzeumStena Mafiánov v Mob Muzeum
Stena Mafiánov v Mob Muzeum

Múzeum bolo rozvinuté pod kreatívnym vedením Dennisa Barrieho, spoluzakladateľa Medzinárodného špionážneho múzea a Rock and Roll Hall of Fame , je múzeum riadené neziskovou organizáciou „300 Stewart Avenue Corporation“ v spolupráci s mestom z Las Vegas. Múzeum sa venuje spornému vzťahu medzi organizovaným zločinom a presadzovaním práva v historickom kontexte Las Vegas a celých Spojených štátov.

História

V roku 2000 federálna vláda predala bývalú poštu a federálnu súdnu budovu mesta za 1 dolár s podmienkami, že budova bude obnovená na pôvodný vzhľad a bude použitá na kultúrny účel. Vtedajší starosta Oscar Goodman , bývalý bývalý advokát Mobovej obrany, mal v roku 2002 nápad na mob muzeum. Myšlienka čelila včasnej opozícii taliansko-amerických skupín, zatiaľ čo ju podporovala FBI , vrátane bývalého hlavného agenta Las Vegas, Ellen Knowlton, ktorý sa stal predsedom predstavenstva múzea.

Rozpočet projektu bol odhadnutý na 50 miliónov dolárov, vrátane 26 miliónov dolárov na obnovu budovy. Financovanie zahŕňalo federálne, štátne a miestne granty. Goodman vyvolal kontroverziu tým, že naznačil, že federálne stimuly by mohli byť použité pre múzeum.

Múzeum otvorili 14. februára 2012 pre verejnosť o 14.00 hod. Vstupné pre dospelých bolo od 19,95 dolárov; od 13,95 dolárov pre obyvateľov Nevady. Od júla 2018 sú ceny pre dospelých 26,95 dolárov, 20,95 dolárov pre seniorov a 16,95 dolárov pre deti s rôznymi cenami pre iné špecifické kategórie, skupiny a balíčky.


Mob Museum Las Vegas-Budova z vonku
Mob Museum Las Vegas-Budova z vonku

 

Exponáty

Hlavným bodom múzea Mob je súdna sieň, ktorá bola miestom jedného zo štrnástich národných vypočutí výboru Kefauver, ktoré odhalili organizovaný zločin, ktorý sa konal v rokoch 1950 a 1951. Múzeum tiež získalo murovanú stenu, kde sa konal masaker sviatkov svätého Valentína. Ďalšie exponáty sa zameriavajú na mob násilie, kasíno skimming operácie, a odposluch orgánmi presadzovania práva.

Mob Museum-Prvý mafiánsky automat
Mob Museum-Prvý mafiánsky automat

Prehliadka so sprievodcom začína na treťom poschodí, kde je vystavená skutočná stena masakru sv. Valentína, ktorá je prístupná výťahom alebo schodiskom a prechádza do druhého a prvého poschodia. Návštevníci môžu sledovať film o histórii organizovaného zločinu (počínajúc dobou prechodu zákazu). Hlavná časť výstavy pozostáva z fotografií súvisiacich s Mobom s titulkami, ktoré vysvetľujú význam jednotlivých snímok, ale aj to, aké osoby / udalosti boli spojené s daným miestom.

Mob Museum Las Vegas-Exponaty
Mob Museum Las Vegas-Exponaty

Múzeum ponúka širokú škálu tematicky orientovaných častí, ktoré sa zaoberajú zapojením Mob do nezákonných aktivít, ako sú hazardné hry, drogy, prostitúcia alebo bootlegging, a úsilie donucovacích orgánov na boj proti týmto trestným činom. Navyše návštevník si môže prezrieť niektoré nezvyčajne rušivé, inak zriedka prístupné materiály, napríklad fotografie obetí najslávnejších vrážd pripisovaných mafii (vhodne nazývaných „Najväčšie hity Moba“, ktoré sú celkom násilne, pretože ukazujú aktuálne mŕtve telá zosnulého), ako aj obrázky a krátke biografie najobľúbenejších a notoricky známych gangsterských osobností. Zvláštna stena umiestnená v blízkosti výjazdu zobrazuje obrazy všetkých hercov, ktorí v filmoch alebo sériách vykreslila známych Mobsters. Značný počet exponátov je interaktívny; v múzeu sa nachádzajú aj viaceré stanice, kde sa premietajú relevantné filmy.

Mob Museum Las Vegas
Mob Museum Las Vegas-Aj takúto fotku si môžete odviezť na pamiatku z Las Vegas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na prvom poschodí je obchod so suvenírmi. Pomocou fotografií, textu, obrazov, interaktívnych techník, praktických exponátov a iných prvotriednych metód múzeí sa návštevník dozvie o histórii organizovaného zločinu, zákazu a obchodnej príležitosti, ktorú poskytol vtedajší Las Vegas. Návštevníci sa dozvedia o prvých kasínach v Las Vegas, Howardovi Hughesovi , J. Edgarovi Hooverovi , o pôvode FBI, Al Capone , Eliot Ness a oveľa viac. Návštevník môže sedieť v replike s elektrickej stoličke, počúvať skutočné drôtené kohútiky, trénovať v použití simulátora silového tréningu a preskúmať interaktívne zločinecké laboratórne exponáty týkajúce sa forenznej vedy.

Mapa

 

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close