AktualityArchitektúra a Mestské častiHistóriaKultúraMúzeáZaujímavosti

Neónové múzeum

Neon Museum Las Vegas

Info

  • Adresa: 770 N Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89101, Spojené štáty americké
  • Založenie: 1996
  • Funkcia: Múzeum
  • Telefón: +1 702-387-6366
  • Web: www.neonmuseum.org
  • Cenník: Od $19 do $42

Spoločnosť bola založená v roku 1996 v Las Vegas. Neon Múzeum na Las Vegas Boulevard sa venuje zachovaniu historických alebo kultúrne významných neónových značiek od 30. rokov 20. storočia až po súčasnosť. Na sprievodoch môžete prežiť minulosť, zistiť príbeh za znakmi a pozrieť sa na históriu Starého Vegas. Toto nezvyčajné múzeum určite stojí za návštevu na výlete do tohto vzrušujúceho mesta.

Značky považujú miestni obyvatelia Las Vegas, vlastníci podnikov a vládne organizácie za nielen umelecké, ale aj historicky významné pre kultúru mesta. Každý z obnovených znakov v zbierke obsahuje príbeh o tom, kto ho vytvoril a prečo je to dôležité.

Las Vegas-Neonove Múzeum
Las Vegas-Neonove Múzeum

 

História

Múzeum neónov bolo založené v roku 1996 ako partnerstvo medzi Allied Arts Council v Južnej Nevade a mestom Las Vegas. Dnes je to nezávislá nezisková organizácia. Nachádza sa na Las Vegas Boulevard a Bonanza-najvačší obchod so suvenírmi. Neonovo múzeum zahŕňa nový park Neon Boneyard, ktorý prilieha k bývalému Boneyardu YESCO.

Škaredé káčatko ala La Concha bol motel otvorený v roku 1961 a zatvorený v roku 2004
Škaredé káčatko ala La Concha bol motel otvorený v roku 1961 a zatvorený v roku 2004

 

V roku 2010 začalo mesto Las Vegas budovať Neon Boneyard Park v blízkosti križovatky Las Vegas Boulevard a McWilliams Avenue. Bývalý Yoney Boneyard pozostával z dvoch častí, ktoré sa rozprestierali na McWilliams, na východ od nového parku Neon Boneyard. Časť YESCO Boneyard bola dláždená, aby vytvorila parkovisko pre nový park.

Po vyčerpaní svojho priestoru v bývalej lóži La Concha, múzeum presťahovalo svoje sídlo do staršej radnice v roku 2016 a premenilo kancelárie na obchod s darčekmi. Múzeum v roku 2017 kúpilo pozemok na prvé rozšírenie od otvorenia pre verejnosť v roku 2012. Neónové múzeum ponúklo 28. októbra 2017 bezplatný vstup k príležitosti 5 výročia.

Stardust 2013 Las Vegas
Stardust 2013 Las Vegas

 

Obnovené značky

Neonové múzeum udržiava niekoľko obnovených značiek v centre Las Vegas a pozdĺž Las Vegas Strip . Náklady na obnovu značiek sa odhadujú na 10 000 dolárov za malé kúsky a takmer 100 000 dolárov za tie najväčšie.

Súčasné múzeum sa môže pýšiť zo zbierkou viac ako 150 neónových značiek z ktorých je väčšina múzeu darovaná. Kusy v boneyarde obsahujú nápisy od hotela Moulin Rouge , Stardust , Desert Inn a Caesars Palace, ako aj mnoho ďalších. V múzeu sa nachádzajú plastiky so sklenenými vláknami vrátane obrej lebky z hotela Treasure Island a Casino.

V roku 2018 začalo neónové múzeum 30-minútovú nočnú výstavu s názvom Brilliant! navrhnutú Craigom Winslowom, ktorý využíva viacero projektorov na opätovné znovuzrodenie zaniknutých znakov spolu s prednaškou histórie a príjemnou hudbou

Večerná prehliadka Brilliant! v neónovom múzeum Las Vegas
Večerná prehliadka Brilliant! v neónovom múzeum Las Vegas

Video

Mapa

Fotogaléria

 

https://www.neonmuseum.org

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close