AktualityCestovanieHotely a KasínaZaujímavosti

New York–New York

Kasíno a Hotel New York–New York

Info

  • Adresa: 3790 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109, Spojené štáty americké
  • Telefón: +1 702-740-6969

Lasvegaský Strip je plný tematických hotelov, v ktorých majú návštevníci možnosť spoznať na malej ploche mesta celého sveta. Ak chcete na vlastnej koži zažiť, čo to taký tematický hotel vlastne je, zájdite si do hotela-kasína New York-New York. Ide o jednu z hlavných dominánt mesta, ktorú zahliadnete už z lietadla. Ako už názov napovedá – všetko je tu vyvedené do najmenších detailov tak, aby ste sa cítili ako uprostred newyorského Manhattanu.

Už zdiaľky zahliadnete bezmála päťdesiatmetrovu repliku sochy Slobody a do útrob celého rezortu sa dostanete po Brooklynskom moste, ktorý má asi pätinovú dĺžku oproti originálu. Je tu imigračná stanica Ellis Island alebo vlaková stanica Grand Central Terminal.

Na Las Vegaskom Manhattane
Na Las Vegaskom Manhattane

Ak sa v komplexe ubytujete v niektorom z viac ako dvoch tisíc izieb, budete mať možnosť bývať v jednom z dvanástich mrakodrapov, ktoré sú oproti newyorským originálom zhruba v tretinovej výške. Samozrejme nechýba Empire State Building (s 47 poschodiami a výškou 161 metrov) alebo lesknúca sa špička mrakodrapu Chrysler Building (s 40 poschodiami a výškou 152 metrov).

New York v Las Vegas
New York v Las Vegas

Na rohu Stripe a Tropicana Avenue je skrátka na malej ploche natesnané to najlepšie z mesta, ktoré nikdy nespí. A New York na vás dýchne aj z interiéru. Jeho chrbtica totiž tvorí napodobeniny newyorských ulíc vyladené do tých najmenších detailov, vrátane lámp pouličného osvetlenia alebo kanalizácie, z ktorej tu a tam vyfukuje para, aby všetko pôsobilo autenticky.

Nájdete tu repliky newyorskej Park Avenue, finančnej štvrti alebo „križovatky sveta“ Times Square. Celá tá paráda vyšla investorov v roku 1997 na 460 miliónov amerických dolárov.

Las Vegas-Times Square
Las Vegas-Times Square

Zábava a nočný život

Miestne kasíno s plochou 7800 m2 sa volá Central Park, časť s obchodmi a butikmi zase Greenwich Village. Je tu tiež zhromaždený široký výber kaviarní, reštaurácií a barov. Nechýba ani známy podnik s názvom Nathan ‚s, v ktorého newyorskej verzii sa údajne začali podávať prvé hot dogy, alebo replika legendárneho newyorského baru Coyote Ugly Bar & Dance Saloon, ktorý preslávil rovnomenný film.

Hlavne cez víkend tu to skutočne žije, barmanky tancuje na stage a povzbudzujú ženské návštevníčky, aby sa k nim pridali. Muži však musia zostať dole, a tak pri bare často panuje divoká atmosféra. Kluby v New York-New York cielia predovšetkým na mladých návštevníkov Las Vegas, a tak to tu skutočne žije až do skorých ranných hodín. Pravidelne tu tiež vystupujú známi DJs alebo go-go tanečnice.

Coyote Ugly Bar & Dance Saloon v Las Vegas
Coyote Ugly Bar & Dance Saloon v Las Vegas

V tom skutočnom New Yorku patrili k jedným z prvých prisťahovalcov Íri, ktorí tu zakladali svoje krčmičky a bary. Svoju vyhlásenou írsku reštauráciu majú aj v lasvegaskom New York-New York a volá sa Nine Fine Irishmen. Tu si môžete dosýta užiť vrelej írskej atmosféry, pripadať si na chvíľu ako v centre Dublinu a ochutnať napríklad fish and chips obaľované v pivnom cestíčku alebo puding s whisky krémom.

V miestnom divadle prebieha show moderného cirkusu Cirque du Soleil s názvom Zumanity. Ide v poradí o tretiu stálu show tohto ansámblu v Las Vegas a tiež prvou, ktorá cielia výhradne na dospelé publikum. Ide totiž o erotické kabaretné predstavenie ověnčované prívlastky ako „provokatívne“ alebo „dráždivé“. Vstup na neho majú povolený len diváci od 18 rokov.

Nine Fine Irishmen New york new york v Las Vegas
Nine Fine Irishmen New york new york v Las Vegas

Atrakcie

Pokiaľ si zahráte v kasíne Central Park jednu z kartových hier, určite vám neujde, že karty tu majú miesto sŕdc jabĺčka. To preto, aby vám bolo jasné, že ste skutočne v Big Apple so všetkým.

Veľkou atrakciou rezortu New York-New York je potom vzrušujúca horská dráha, ktorá sa predtým volala Manhattan Express a dnes nesie prostý názov Roller Coaster. Ide o atrakciu v štýle lunaparku na newyorskom Coney Islande, ktorá s vami vo viac ako stokilometrovej rýchlosti profrčí vonku okolo sochy Slobody a mrakodrapov a nakoniec prejde tiež vnútornými priestormi fascinujúceho rezortu.

Roller Coaster New York New York v Las Vegas
Roller Coaster New York New York v Las Vegas

Zhrnutie a ubyovanie

Hotel New York New York so 46 metrov vysokým modelom Sochy slobody ponúka najmodernejšie kasíno, 180-stupňovú, adrenalínovú horskú dráhu, živé zábavné vystúpenia a 11 reštaurácii. Nachádza sa len 10 minút jazdy autom od McCarranovho medzinárodného letiska.V hoteli New York New York sa môžete ubytovať v priestranných moderných izbách s káblovou TV s plochou obrazovkou, písacím stolom a trezorom. Ich súčasťou je tiež kúpeľňa so žulovým obkladom. Izbová služba je k dispozícii 24 hodín denne.

New York New York má 11 reštaurácií, v ktorých sa podávajú jedlá rôznych medzinárodných kuchýň. Ochutnať tak môžete hamburgery, pizzu, sushi, pouličné jedlo a pokrmy americkej, alebo talianskej kuchyne. Na mieste je aj autentická krčma Nine Fine Irishman, ktorá bola postavená v Írsku a prepravená priamo do rezortu.

Hotel organizuje živý zábavný program a jeho súčasťou je show „Zumanity“ akrobatického zoskupenia Cirque du Soleil, ktorá oslňuje divákov svojou zmenenou realitou.

Počas svojho pobytu môžete využívať vonkajší bazén s vírivkami a súkromnými kabínkami. Nechýba ani wellness a fitnes centrum s kompletnými službami.

T-Mobile Arena je odtiaľto vzdialená 12 minút chôdze a od golfového klubu Desert Pines vás delí 13 km.

Las Vegas Strip je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o nákupynočný život a zábavu.

Mapa

Fotogaléria

 

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close