AktualityCestovanieHotely a KasínaZaujímavosti

Paris Las Vegas

Hotel a Kasíno Paris v Las Vegas

Info

  • Adresa: 3655 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109, Spojené štáty americké
  • Telefón: +1 702-946-7000

Priamo v centre ústredného lasvegaského bulváru nájdete raj pre všetkých milovníkov Paríža. Romantickému rezortu Paris Las Vegas dominuje Eiffelova veža, sú v ňom k videniu repliky Víťazného oblúka, Louvru alebo parížskej Opery a predovšetkým tu vládne všadeprítomný neodolateľný francúzsky šarm.

Lasvegaská Eiffelovka je jednou z dominánt a architektonických symbolov mesta, ktorý sa objavuje v hľadáčiku mnohých fotografov. Oproti francúzskemu originálu je síce polovičná, ale výška 165 metrov je aj napriek tomu úctyhodná. Jedná sa o dokonalú repliku parížskej železnej dámy a pôvodne mala byť navyše navlas rovnako vysoká – kvôli možnému obmedzeniu leteckej prevádzky sa však muselo z počiatočných plánov ustúpiť.

Rezort Paris Las Vegas
Rezort Paris Las Vegas

Na vrchol lasvegaskej kolegyne francúzskej Eiffelovej veže sa môžete nechať vyviezť a odmenou vám bude nezabudnuteľný výhľad na centrum mesta z výšky 140 metrov. Oplatí sa vyskúšať vyhliadku ako vo dne, tak v noci, kedy budete mať pod sebou neónovou žiaru.


História

Na mieste dnešného rezortu Paris Las Vegas kedysi stával skromný hotel-kasíno Little Caesars, v ktorom ste si mohli zahrať na 150 hracích automatoch. Dnes je okolo nôh Eiffelovky zhluknutie na 1700 automatov a v tunajšom kasíne nad vašimi hlavami navyše uvidíte maľované „parížske nebo“.

Stavba celého rezortu bola dokončená v roku 1999, kedy bolo v Las Vegas v móde stavať miniatúrne verzie známych miest. Rovnaký tím architektov, ktorý staval hotel-kasíno New York-New York, sa podieľal aj na stavbe lasvegaského Paríža.

Stavba rezortu Paris Las Vegas
Stavba rezortu Paris Las Vegas

Výstavba rezortu vyšla na 785 miliónov dolárov a otváracej ceremónii sa ako hlavný hosť zúčastnila francúzska herečka Catherine Denevue. Vrcholom slávnostného otvorenia bol moment, v ktorom šarmantná herečka stisla tlačidlo a zrazu rozsvietila všetky parížska svetlá, vrátane mohutných krištáľových lustrov v hlavnej lobby.


Parížska atmosféra s dôrazom na detaily

V rezorte Paris Las Vegas si vôbec nebudete pripadať ako v Amerike. Napodobenie parížskej atmosféry je tu skutočne vyvedené do tých najmenších detailov. Okrem Eiffelovej veže narazíte pri vchode na teplovzdušný balón bratov Montgolfiérových, je tu Víťazný oblúk, Louvre, parížska Opera a domy, v ktorých sú umiestnené hotelové izby, pripomínajú parížsku radnicu Hôtel de Ville.

Ak sa ubytujete v niektorom z 2900 izieb a budete mať šťastie na dobré umiestnenie, budete mať lasvegaský Strip pod vami ako na dlani a z okna môžete pozorovať fontánovú show kasína Bellagio.

Bazén v Paris Las Vegas
Bazén v Paris Las Vegas

Vnútri rezortu Paris nájdete „Le Boulevard“ – dláždenú cestu, pozdĺž ktorej sa rozkladajú butiky a obchody s prvotriednym francúzskym tovarom. Nakúpiť tu môžete syry, vynikajúce vína, čokoládu alebo oblečenie. Počas prechádzky po rezorte narazíte na detaily, ktoré vám budú evokovať ulice parížskej metropoly, vrátane zelených liatinových pouličných lámp.

Okrem toho sú vo vnútri tiež dve obľúbené svadobné kaplnký – veď Paríž predsa patrí k tým najromantickejším miestam, v ktorých si môžete povedať svoje „áno“. V lasvegaskej verzii Paríža sa môžete nechať oddať v nádherne zdobené Chapelle du Paradis, v menšej Chapelle du Jardin alebo si za pekného počasia dopriať vonkajšiu svadbu pri hotelovom bazéne. Čoby šťastní novomanželia si potom dáte prípitok na vrchole Eiffelovky, na ktorý len tak nezabudnete.

Le Boulevard v Paris Las Vegas
Le Boulevard v Paris Las Vegas

Reštaurácie

Samozrejmou súčasťou rezortu sú reštaurácie s vynikajúcou francúzskou kuchyňou. Jeden z najlepších a často vychvalovaných bufetov v Las Vegas sa volá Le Village Buffet a môžete si tu dať okrem iného čerstvé francúzske pečivo. Skvelá je aj miestne creperia, kde si môžete pochutnať na výborných francúzskych palacinkách.

Reštaurácia Mon Ami Gabi je umiestnená priamo v Eiffelovej veži a vedie ju oceňovaný šéfkuchár Gabino Sotelino. Tu si môžete objednať napríklad typickú bujabéza a zapiť ju prvotriednym francúzskym vínom. V 11. poschodí železnej dámy je potom reštaurácia Eiffel Tower Restaurant s fantastickým výhľadom na mesto pod vami.

Eiffel Tower Restaurant v Paris Las Vegas
Eiffel Tower Restaurant v Paris Las Vegas

Ubytovanie a Zhrnutie

Tento hotel sa nachádza na bulvári Las Vegas Strip a ponúka vám kasíno, strešný bazén, nákupné centrum a repliky niekoľkých parížskych pamiatok, vrátane Eiffelovej veže.Izby hotela Paris Las Vegas sú zariadené vo francúzskom štýle a vybavené mramorovou kúpeľňou. K dispozícii máte platené filmy a bezpečnostnú schránku. Počas pobytu v hoteli môžete využívať izbovú službu.

Hotel Paris Las Vegas má 11 reštaurácií a 5 barov. Navštívte piano bar Napoleon’s s kompletnými službami a zabavte sa pri klavírnej hudbe, ktorú vám predvedú 2 interpreti. Vyberané pokrmy si môžete vychutnať v reštaurácii Eiffel Tower alebo sa rozhodnite pre neformálne stravovanie formou bufetu v reštaurácii Le Village.

Relaxujte v kúpeľoch Paris Spa s kompletnými kúpeľnými službami a posilňovňou. Po návšteve kúpeľov si môžete v kasíne zahrať hry na automatoch, stolové hry a keno, alebo si pozrieť večerné predstavenie v hotelovom divadle.

Las Vegas Strip je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o nákupynočný život a zábavu.

Mapa


Fotogaléria

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close