AktualityCestovanieHoteli a KasínaZaujímavosti

Svadba v Las Vegas

Právne platná svadba v Las Vegas

Svadba v Las Vegas? Tak to je jeden z najtypickejších námetov hollywoodskych trhákov. Prezradíme vám, prečo je mesto hazardu pre rýchlosvadby ako stvorené.

Svoje áno si v meste hazardu každoročne povie viac než sto tisíc párov. Las Vegas sa preslávilo ako obľúbené miesto svadobných obradov a na šťastných novomanželov tu narazíte takmer na každom kroku. Môžete sa nechať oddať v jednej z typických svadobných kaplniek, na pirátskej lodi, v helikoptére, na exotickom ostrove alebo to odbiť a vziať sa, bez toho aby ste vystúpili z auta a to všetko aj za menej ako 10 minút. Aké svadby v Las Vegas?

Právoplatný sobáš z auta pri svadobnom Las Vegaskom okienku
Právoplatný sobáš z auta pri svadobnom Las Vegaskom okienku

 

Las Vegas je snáď tou najpopulárnejšou svadobné destináciou. Budúcich novomanželov mesto priťahuje predovšetkým preto, že oženiť alebo vydať sa je tu nesmierne jednoduché, rýchle a relatívne lacné. Navyše si svojou cestou do Vegas odbijú dve muchy jednou ranou: nechajú sa tu oddať a potom môžu v meste stráviť nezabudnuteľné medové týždne.

Svadbu si vyskúšala okrem iného rad celebrít, z tých najznámejších napríklad Elvis Presley s Priscillou, Bruce Willis s Demi Moore, Richard Gere s Cindy Crawford, Angelina Jolie s B. B. Thorntonom, Britney Spears, Frank Sinatra, Jane Fonda alebo Clint Eastwood či český Karel Gott

Svadba v Las Vegas
Svoje áno si môžete povedať aj takto rovno pred Elvisom

 


Svadobný biznis v meste hazardu: od 50 do desiatok tisíc dolárov

Väčšina lasvegaských rezortov a hotelov disponuje svadobnými kapĺnkami a ponúka všetku organizáciu obradu a tiež zaujímavé svadobné balíčky (tzv. Wedding packages). Tie základné väčšinou obsahujú minimálne samotný obrad, ubytovanie, slávnostnú večeru a fľašu šampanského. Ďalej po celom meste narazíte na samostatné svadobné kaplnky, miestnosti a sídla, v ktorých si môžete povedať svoje áno.

A pretože svadby predstavujú skutočne veľký biznis, funguje v meste tiež niekoľko špecializovaných firiem, ktoré vám buď vytvoria svadbu na mieru, alebo ponúknu rôzne „zavedené typy svadobných obradov a postarajú sa o všetko, čo vám uvidia na očiach. Spoločnosť Las Vegas Weddings je z celej plejády podobných firiem tou najznámejšou a funguje už od sedemdesiatych rokov.

Svadba v Las Vegas-Rezort Venetian
Svadba v Las Vegas-Rezort Venetian

 

Ceny svadieb sa odvíja podľa sezóny, sviatkov (napr. Na Valentína sú ceny vyššie ako obvykle) a akcií, ktoré sa v meste zrovna konajú. Za svadbu vo Vegas nemusíte minúť viac ako 150 dolárov, avšak ceny sa môžu vyšplhať aj do niekoľkých desiatok tisíc dolárov. Všeobecne platí, že samostatné svadobné kaplnky sú lacnejšie ako hotely a čím ďalej ste od Stripu , tým lacnejší bude obrad.

Extravagantné tematické svatby

V Las Vegas je možné všetko a taká svadba tu môže mať stovky podôb. Často platí, že čím šialenejšie, tým lepšie. Veľmi obľúbené sú potom tematické svadby. Máte radi Star Trek? Disneyho postavičky? Alebo snáď dobu Ľudovíta XIV.? Záleží len na vás, akú tému si vyberiete, tu je možné všetko. Môžete si vybrať dokonca aj podobu oddávajúceho.

Nesmrteľnú klasikou je Elvis Presley, obľúbený je tiež Charlie Chaplin alebo Michael Jackson. Ak si vyberiete pre svoj deň komplex Treasure Island, budete zosobášení na palube pirátskej lode samotným kapitánom. V rezorte Excalibur zase organizujú svadby v štýle kráľa Artuša v stredovekých kostýmoch a oddávajúceho robí kúzelník Merlin.

Ak preferujete obrad v svadobnej kaplnke, vyberte si špecialistu na tematické svadby Viva Las Vegas Wedding Chapel. Koná sa v nej 15-20 tematických obradov denne. Najobľúbenejším z nich je svadba v havajskom štýle s hula hula tanečnicami, umelú hmlou a všadeprítomným spievajúcim Elvisom.

Svadobná kaplnka ktorá funguje už od roku 1940
Svadobná kaplnka ktorá funguje už od roku 1940

Adrenálinová svadba? Povedzte si svoje áno na horskej dráhe

Resort New YorkNew York organizuje asi tie najšialenejšie a najviac vzrušujúce svadby, aké môžete v Las Vegas zažiť. Svadobný balíček s názvom Weddings on Coaster totiž umožňuje svadbu počas jazdy na horskej dráhe, ktorá dosahuje rýchlosť až 107 km / h. Cena začína na 600 dolároch a na zbesilú jazdu si navyše môžete pozvať 14 svadobčanov.

Ak máte radi výšky, ale horská dráha je na vás predsa len trochu silné kafe, nechajte sa oddať v útrobách najvyššej budovy mesta, na veži Stratosphere. Miestne Kaplnka v mrakoch (Chapel in the Clouds) je umiestnená vo výške 244 metrov a jedná sa o najvyššie položenú svadobné kaplnku v USA s dychberúcimi výhľadom.

Pre milovníkov výšok sa ponúka aj možnosť sobáša v teplovzdušnom balóne alebo v helikoptére buď nad žiarivými neónmi Las Vegas, alebo napríklad nad neďalekým Grand Canyonom.

Weddings on Coaster-Svadba na horskej dráhe
Weddings on Coaster-Svadba na horskej dráhe

Prepychové svadby pre romantikov

Ak sa chcete vydať po stopách slávnych, môžete sa nechať oddať v komplexe Planet Hollywood Resort & Casino. Keď sa to tu ešte volalo Aladdin, povedali si tu v roku 1967 svoje „áno“ kráľ rock and rollu Elvis Presley a krásna Priscilla. Hotel disponuje dvoma elegantnými svadobnými kaplnkami a arkádami vyvedenými v jemných odtieňoch béžovej farby.

Ak túžite po romantickej a do detailu vybrúsené svadbe v elegantnom prostredí, vyberte si rezort Bellagio, ktorý organizuje snáď tie najprepracovanejšie svadobné obrady v meste. K dispozícii sú dve svadobné kaplnky s nádhernými vitrážami, lustre z ametystov, doplnky z benátskeho skla a kvetinovou výzdobou.

Okázalé ceremónie, ktoré sú tu v ponuke, však nie sú lacnou záležitosťou. Za jednu takú môžete minúť až 18 000 dolárov. Jeden z najexkluzívnejších svadobných balíčkov sa volá Cosa Bella Wedding Package a zahŕňa okrem obradu treba pobyt v hotelových kúpeľoch, služby kaderníkov a stylistov, ubytovanie v exkluzívnom strešnom apartmáne, večeru v reštaurácii a dve vstupenky na predstavenie Cirque du Soleil.

V rezorte Flamingo vás oddajú v záhradnom altánku obklopenom vodopádmi, palmami a kvetinami. Rezort Venetian zase ponúka svadby na benátskych gondolách.

Novomanželský sľub môžete vyrieknuť tiež v najznámejšej lasvegaskej svadobnej kaplnke Graceland Wedding Chapel s romantickým prostredím. Kaplnka Little Church of West je potom najstaršia svadobná kaplnka v Las Vegas a čulo sa tu oddáva od roku 1942.

Svadba v rezorte Bellagio. Krásna svadobná fotografia pred známou fontánou
Svadba v rezorte Bellagio. Krásna svadobná fotografia pred známou fontánou

 


Ako si zariadiť svadbu v Las Vegas a čo k tomu budete potrebovať?

Uskutočniť svadbu v Las Vegas je skutočne jednoduché. Než začnete zariaďovať čokoľvek ďalšieho, je nutné si najprv vybaviť tzv. Svadobnú licenciu (Marriage Licencia) na úrade Marriage Services Division. Takáto licencia vás príde na 60 dolárov a aby ste ju získali, potrebujete iba doklad totožnosti a ak ste rozvedení, tak tiež potvrdenie o rozvode.

Musí vám byť minimálne 18 rokov, ak je vám medzi 16-18 rokmi, musíte mať k svadbe súhlas rodičov. S licenciou v ruke sa už môžete nechať bez problému kdekoľvek oddať, bez toho aby ste potrebovali čokoľvek ďalšie. Keď sa vrátite domov, musíte si ešte nechať sobáš administratívne potvrdiť, aby bol platný aj vo vašek krajine.

Ak nemáte dostatok prostriedkov na to, aby ste na svadbu do Vegas pozvali všetky príbuzenstvo, nevadí. Veľa svadobných priestorov ponúka sledovanie svadieb online, a tak stačí príbuzným a priateľom poslať spoločne so svadobným oznámením internetový odkaz na online sledovanie vašej svadby

Adresa na vybavenie licencie

Clark County Marriage License Bureau

Adresa201 E Clark Ave, Las Vegas, NV 89101, Spojené státy americké

Telefon+1 702-671-0600

Chcete aby Vás zosobášil sám Elvis Presley? Nieje problém
Chcete aby Vás zosobášil sám Elvis Presley? Nieje problém

Svadba do desiatich minút?

Pokiaľ chcete jednoduchú a rýchlu civilnú svadbu, dostavte sa na komisariát civilných svadieb (Commissioner of Civil Marriages). Vyjde vás to na päťdesiat dolárov.

Ak nemáte čas alebo na vás Las Vegas zapôsobí tak, že sa rozhodnete vydať či oženiť úplne impulzívne, môžete vyskúšať skutočnú raritu. Vo Vegas existuje jediné svadobné okienko (tzv. DriveUp Wedding Window) na svete. Tak ako si zájdete pre svoj Big Mac k okienku u McDonalda, môžete si zájsť k okienku, kde sedí oddávajúci.

Nezaberie to viac ako niekoľko minút a nemusíte ani vystúpiť z auta. A nezabudnite: Ste v Las Vegas, takže také okienko navyše funguje nonstop.

Svadobná Kaplnka Las Vegas
Svadobná Kaplnka Las Vegas

Mapa kde všade v Las Vegas sa môžete zosobášiť

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close