AktualityCestovanieHotely a KasínaZaujímavosti

The Mirage

Rezort The Mirage

Info

  • Adresa: 3400 S Las Vegas Blvd, Las Vegas, NV 89109, Spojené štáty americké
  • Telefón: +1 702-791-7111

Na konci osemdesiatych rokov predurčila stavba hotela Mirage budúci vývoj Las Vegas. Hotel sa vtedy stal hlavným magnetom, ktorý do mesta priťahoval turistov. Svoj pôvab s nádychom Polynézie a trópov nestráca ani dnes a jeho sopka chrliaci lávu s vôňou Piña Colada je jednou z povinných položiek na zozname každého návštevníka mesta.

Pred rezortom The Mirage stojí vedľa priezračnej modrej lagúny tiež umelá sopka, ktorej každovečerné výbuchy sú popri tanci fontán pri hoteli Bellagio jednou z najobľúbenejších show v meste, na ktorú majú návštevníci naviac prístup úplne zadarmo. Počas erupcie sú ohnivé gule vymršťované vysoko do vzduchu a plamenne červená láva tečie po povrchu sopky dole a pôsobivo praská za mohutného dymu…

The Mirage v Las Vegas
The Mirage v Las Vegas

Vulkán funguje už od doby, kedy bol hotel postavený. Ani tak obľúbená šou si však v Las Vegas nemôže dovoliť zaspať na vavrínoch. Pred pár rokmi bola teda hlavná hviezda rezortu Mirage vylepšená. Tím ľudí, ktorý stojí za oslnivým predstavením fontán v Bellagiu, boly povolaný aj sem, aby sopku premenili v ešte oveľa viac ohromujúci zážitok.

Aby bol zážitok čo najreprezentatívnejší, dopĺňajú hudobnú produkciu zvukové efekty získané pri výbuchu skutočného vulkánu. Pretože je k výbuchu sopky využívaný plyn, ktorého zápach môže byť niekomu nepríjemný, je navyše erupcia obohatená o vôňu kokteilu piňa colada.

The Mirage
The Mirage

Show sa koná denne od zotmenia do polnoci, každých pätnásť minút. Jedná sa o veľmi obľúbenou atrakciu, takže si nájdite miesto s dobrým výhľadom včas, najlepšie na konci predchádzajúcej erupcie. Ak budete blízko vulkánu, ucítite za zvuku podmanivej hudby skutočné teplo plameňov.

Ak si chcete besniaci vulkán pozrieť pekne v pokoji a bez davov ďalších turistov, zarezervujte si miesto pri okne v reštaurácii Casino Royal naproti cez ulicu. Tak budete mať možnosť vidieť niekoľko sopečných výbuchov za cenu večere.


História

Rezort Mirage bol slávnostne otvorený v novembri roku 1989. Vybudoval ho Steve Wynn, jedna z najznámejších lasvegaských osobností. Stavba vyšla na 630 miliónov dolárov a išlo vtedy o vôbec najdrahšie kasíno-hotel, ktorý bol kedy na svete postavený.

A Wynn na jeho výstavbe rozhodne nešetril: Napríklad farba hotelových okien obsahuje pravé zlato, pretože zlatý prášok bol pridávaný do zmesi, ktorou sa okná natierali. Pred hotelom návštevníkov láka obrovský neónový pútač, najväčší svojho druhu na svete.

Hotel Mirage spôsobil na konci osemdesiatych rokov na lasvegaskom Stripu doslova revolúciu. Jeho cieľom bolo prilákať do mesta návštevníkov aj na iné atrakcie, ako je hazard. Pred otvorením rezortu totiž Las Vegas zažilo výrazný úbytok turistov.

The Mirage rok 1989
The Mirage rok 1989

Ten začal už v 70. rokoch a návštevníci prestali do Las Vegas jazdiť najmä v čase, keď štát New Jersey zlegalizoval hazardné hry. V tej dobe turisti – predovšetkým z východného pobrežia Spojených štátov – začali navštevovať kasína v Atlantic City, ktorému sa odvtedy prezývajú „Las Vegas východu“. Bola to doba, kedy Las Vegas prestalo byť vnímané ako módna destinácia, a tak bolo treba potencionálnych návštevníkov na niečo poriadne navnadiť.

A plán sa nakoniec skutočne podaril. Steve Wynn stavbou hoteli Mirage zaviedol nové štandardy pre výstavbu ďalších lasvegaských hotelov a sám ich nechať vybudovať ešte pekných pár (Wynn Las Vegas, Encore a ďalšie). A aj keď už dnes The Mirage pomaly tiahne na tridsať a od svojho otvorenia vyzerá viac menej stále rovnako, stále zostáva jedným z miest, ktoré v Las Vegas nesmiete minúť.

Pohľad na The Mirage z rezortu Venetian
Pohľad na The Mirage z rezortu Venetian

Atrakcie The Mirage

Hlavnou témou hotela je atmosféra Polynézie a dažďových pralesov. Akonáhle vojdete do átria, budete si pripadať ako v inom svete a dýchne na vás atmosféra diaľok. Palmy, orchidey, vodopády a bublajúce lagúny pôsobia veľmi upokojujúco. Za recepciou uvidíte šestnásť metrov dlhé akvárium s viac ako 90 tisícmi litrami vody, v ktorom spokojne pláva niekoľko desiatok druhov rôznofarebných tropických rybičiek.

Akvárium v hoteli The Mirage
Akvárium v hoteli The Mirage

Exotické morské živočíchy však nie sú jedinými zvieratami, ktoré budete v Mirage môcť obdivovať. Je tu totiž ukrytá tiež tzv. Tajná záhrada („Secret Garden“), v ktorej uvidíte vzácne a ohrozené biele tigre, levy alebo pantery. Tí tu kedysi mali dokonca svoju vlastnú show, ktorá patrila k tým najznámejším v Las Vegas.

Prevádzkovali ju páni Siegfried a Roy a kombinovali v nej iluzionistické kúsky s výstupmi šeliem. Show však skončila v roku 2003 po incidente, pri ktorom bol jeden z účinkujúcich bielym tigrom pohryznutí a zranený. Zvieratá tak už majú svoju umeleckú kariéru za sebou, stále je ale môžete v Mirage uvidieť a navyše je pre nich všetko uspôsobené tak, aby to tu čo najviac pripomínalo ich prirodzené prostredie.

V rezorte je k videniu tiež tzv. Delfíní dom (Dolphin Habitat), v ktorom si delfíny z Atlantiku užívajú koralového útesu a domovom je im priestranná nádrž s 9,5 miliónmi litrov vody.

Siegfried & Roy's Secret Garden and Dolphin Habitat v rezortu The Mirage v Las Vegas
Siegfried & Roy’s Secret Garden and Dolphin Habitat v rezortu The Mirage v Las Vegas

Ak sa vám u zvierat a sopky v hoteli Mirage zapáči natoľko, že už nebudete chcieť preč, môžete sa tu samozrejme tiež ubytovať. Hotel má kapacitu vyše tritisíc izieb. Nájdete v ňom tiež niekoľko barov a reštaurácií. Na skvelý steak sa môžete zastaviť napríklad vo vyhlásenej Samba Brazilian Steakhouse a ak ste milovníkmi sushi, určite vás nadchne miestna inovatívna japonská reštaurácia.

V divadle tú vystupujú známi umelci a koná sa tu tiež stála show moderného cirkusu Cirque du Soleil s názvom Love a pesničkami Beatles. Ak zájdete do hotelového kasína a popadnú vás hráčskej chúťky, buďte si istí tým, čo robíte.

Niektoré hry totiž majú minimálne stávky vo výške 500 dolárov. V kasíne nájdete okrem iného priestranný Poker Room s dvadsiatimi stolmi a bez zaujímavosti nie je ani to, že hotelové kasíno začalo ako prvý v Las Vegas používať nonstop bezpečnostné kamery pri každom z herných stolov.

Mirage Kasíno
Mirage Kasíno

Zhrnutie a Ubytovanie

Tento elegantný rezort je tropickým miestom oddychu v centre mesta Las Vegas a nájdete tu jedinečný habitat, v ktorom žijú delfíny a divé zvieratá. Ponúka veľké bazény, kasíno s kompletnými službami a wellness centrum.

Izby hotela The Mirage sú moderne zariadené a vybavené 42-palcovou káblovou TV s plochou obrazovkou.

Hostia ubytovacieho zariadenia The Mirage Las Vegas si môžu vybrať zo širokej ponuky jedál, vrátane klasických jedál formou bufetu v reštaurácii Cravings, vynikajúcej kuchyne v reštauráciách Tom Colicchio Heritage Steak House a STACK. Hostia si môžu vychutnať klasické jedlá v reštaurácii LVB Burgers & Bar alebo v reštaurácii Pantry otvorenej nonstop. Hotel tiež ponúka mnoho vzrušujúcich nočných klubov, barov a salónikov.

V rezorte The Mirage sa konajú predstavenia The Beatles Love s Cirque du Soleil a nájdete tu i nočný klub 1 Oak. Súčasťou hotela je replika sopky chrliacej lávu.

Mapa

 

 

Fotogaléria

Značky
Zobraziť viac

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doporućujeme prezrieť

Close
Close
Close